Prázdniny plné zážitků

Letní tábory na Ranči v údolí

Chcete vašim dětem dopřát výjimečné prázdniny plné akce na letních táborech? Hledáte pro ně tábory, kde se budou nejen skvěle bavit, ale také se naučí samostatnosti a fairplay? Tábor, kde podporují týmového ducha, ale nazapomínají  na individuální přístup, jsou pro každou srandu, ale bezpečnost je na prvním místě? Tábor, kde si prohloubí vztah ke zvířatům a přírodě? Moderní tábor plný aktivit, ale neopomínající na osvědčenou táborovou klasiku? Letní tábory na Ranči v údolí pro léto 2024 jsou pro vaše děti tou nejlepší volbou.

Proč vybrat Ranč v údolí?

Speciální turnusy pro teenagery i pro nejmenší

V létě 2024 můžete vybírat ze sešti turnusů. Dva z  nich jsou speciální, jeden pro starší (4.běh) a jeden naopak pro mladší děti (5.běh). Každý si tak užije zábavu přesně na míru:)

Bezpečné a vstřícné prostředí

Prověření vedoucí, důraz na zdravé vztahy v oddílech, sportovní chování a nulová tolerance agresivního chování. Vytváříme prostředí pro zdravý seberozvoj dětí pomocí metod zážitkové pedagogiky.

Udržovaný areál v krásné přírodě

Pokoje pro nejmenší děti a chatičky pro starší děti. Krásně udržovaný areál uprostřed přírody plný koní, oslíků, ovcí...;)

Možnost platby na splátky

Platbu tábora lze rozdělit do libovolného počtu splátek, lze vystavit fakturu pro zaměstnavatele, i čerpat příspěvek od pojišťovny na sportovní tábor.

Fotogalerie z tábora každý den

Díky bohaté fotagalerii on-line budete mít každý den dokonalý přehled o dění na táboře. Krátká videa vás vtáhnou do dění a vy si užijete tábor spolu s námi.

Jídlo od babičky

Dobré a kvalitní jídlo je základ, proto jsme kuchyň svěřili tomu nejpovolanějšímu, naší babičce. Dlouhá řada na přídavky po každém jídle nám potvrzuje, že jsme rozhodně udělali dobře:)

Reference

"Nejlepší tábor na světě...dcera jezdila celou základku a letos poprvé byl i syn a vrátil se nadšený. Vyžití pro děti je dokonalé, vedoucí top, krásně se o dětičky starají. Doporučujeme všem. Díky moc za to😘."

Klára Boháčová 

srpen 2022

"Moc děkujeme za úžasný pobyt plný zážitků dnes dcera přijela domů a je nadšená a příští rok chce jet opět.Moc děkujeme za vše.."

Aneta Fattah Giňová

9.7.2022

"Skvělý program pro děti, pohotová komunikace s vedoucí, možnost vzkazů každý den pro děti, úžasný přístup a všichni si automaticky pomáhají..dcera nadšená. Prostě super:)"

Tereza Bradiaková

4.8.2019


Letní tábory 2024 začnou již za:


Pestrý program na každý den

Již přes 23 let na Ranči v údolí čeká na táborníky opravdu nabité léto. Program na našich táborech je postaven, tak aby na nudu a stýskání nebyl prostor. Každý den se děti potrénují v jízdě na koních, nemůže chybět etapová hra, tábornické dovednosti apod. Součástí tábora je také péče o koně, čištění, koupání, příprava stájí... Navíc je ovšem každý den obohacen dalšími skvělými aktivitami. V létě 2023 si děti vyzkoušely např. : terénní čtyřkoly, paintball, paddleboardy... Užily si westernovou show, sokolnické vystoupení, včelařské okénko, táborové diskotéky, přespání pod širákem, bojovky, večerní představení...Program na letní prázdniny 2024 pro vás  již připravujeme a jisté je, že nudit se na našich táborech nebude jistě ani toto léto:D

Veškerý program je v ceně, nic nedoplácíte. Během tábora si všechny děti budou mít možnost vyzkoušet všechny nabízené aktivity. Ani nejmenší děti nebudou vynechány, aktivity jsou přizpůsobeny tak, aby je zvládli podle svých možností i ti nejmenší.

V létě 2024 si můžete vybírat ze 14 denních i týdenního termínu. I letos  máme v nabídce  speciální turnus pro teenagery,  naopak pro nejmenší děti je pak určen 5.běh našeho tábora. 

Letní tábory 2024

Prázdniny na koňském Ranči

Areál tábora se nachází v krásné přírodě a je plný zvířátek. Kromě 14 koní tu na děti čekají také oslíci, desítky oveček, leguán,včely, sova, želva, krajta královská, kočky i psi. Děti si vyzkouší jejich krmení, čištění a dozví se o nich i pár zajímavostí. Navíc každenní kontakt ze zvířecími kamarády přispívá k psychické pohodě a pomáhá se stýskáním:)

Co je zahrnuto v ceně?

  • ubytování ve čtyřlůžkových chatkách (pro menší děti v pokojích ve zděné budově s vlastním WC a sprchou) a ve westernovém hotýlku
  • stravování 5x denně + zajištění pitného režimu (možno doobjednat bezlepkovou nebo bezlaktózovou dietu)
  • veškerý doprovodný program (každodenní výcvikový program na koních, zapůjčení jezdeckého vybavení),  doprovodný program ( čtyřkolky, paintball, rodeo býk, bubnování apod), záverečný  jarmark, atd. - viz. Co Vás čeká
  • Děti na našich táborech nemusí již za nic doplácet. Po obědě ale mají možnost si zakoupit zmrzlinu, mlsku nebo táborový suvenýr v našem bufetu.

Organizační informace k táborům ( platbu, odjezdy, co s sebou, ubytování apod.) najdete v Rodičovské příručce, kterou po přihlášení obdržíte do emailu, případně také v Důležitých informacích

Stravování

Na čerstvém vzduchu dětem vyhládne, to u nás ale není problém. Domácí kuchyně chutná jako od babičky (kuchařkou je přímo maminka pana majitele) ale také odpovídá nutričním požadavkům. V ceně je zahrnuto jídlo 5 x denně s možností přídavků a celodenní pitný režim (na výběr čaj, šťáva, voda). Svačiny doplní potřebnou dávku ovoce, zeleniny i mléčných výrobků. Ke snídani je každý druhý den možnost kromě pečiva také různé druhy cereálií.

Po předchozí dohodě je možné objednat i speciální diety (bezlepková, bezlaktozová..)

Bezpečné a vstřícné prostředí

Spolupracujeme s ověřenými vedoucími, kteří většinou prošli naším táborem jako děti a řadu z nich tak známe "od malička" :) Všichni prochází školením i rychlokurzem první pomoci. Bezpečnost  vašich dětí je pro nás na prvním místě. 

Klademe důraz na zdravé vztahy v oddílech. Netolerujeme agresivní chování ani vulgární mluvu u dětí, vedoucích ani u personálu. Týmová spolupráce, fairplay a  využití prvnků zážitkové pedagogiky, to je naše cesta. Na táboře se sejde max. 120 dětí, nejedná se tak o masový anonymní tábor, kde se snadno přehlédnou individuální potřeby dítěte. 

Přesto prosím mějte na paměti, že každý pobyt bez rodičů vyžaduje od dětí určitou míru samostatnosti a připravenosti. Děti by měly zvládat základní hygienické návyky, včetně pravidelné výměny spodního prádla, osobní hygieny apod. Vedoucí na děti samozřejmě dohlíží, ale každodenní péči maminky ani při nejlepší vůli zcela nahradit nedokážou;)

Jsme rodinný podnik a na všechny naše tábory aktivně dohlížíme. Majitel a organizátor tábora Tomáš Hégr bydlí přímo v areálu a dohlíží tak osobně každý den na hladký průběh táborů. 

Organizační informace k táborům ( platbu, odjezdy, co s sebou)  najdete v přihlášce. kterou po přihlášení obdržíte do emailu nebo v Důležitých informacích

Zvýšená péče o nejmenší

Nejmladší děti jsou ubytovány ve zděné budově, kde mají na patře k dispozici toaletu a sprchu. V noci tak nemusí opouštět budovu. Na patře jsou s nimi také ubytování jejich vedoucí, jsou tedy dětem k dipozici "ve dne v noci". Noční stýskání nebo nevolnosti tak mohou být řešeny okamžitě. Nejmladší děti také mají na oddíl více vedoucích než jejich starší kamarádi. Pomohou malým táborníkům s vhodným oblečením, přečtou dopis od maminky, najdou zatoulaného plyšáka a najdou si čas i na večerní pohádku. Zároveň ale povedou vaše nejmenší k určité samostatnosti, odpovědnosti za své věci a hlavně k tolerantnímu a přátelskému přístupu k ostatním táborníkům. I přes veškerou snahu však nemohou vedoucí dětem nahrazovat péči rodičů. Je proto nezbytné, aby na tábor jelo dítě již se základními hygienickými návyky a a s určitou mírou samostatnosti (bez nočního počůrávání, schopno se samo obsloužit na toaletě, umýt se, měnit si spodní prádlo, děvčata aspoň trochu se učesat apod.)

Digitální detox

Děti tráví běhěm školního roku u počítačů a mobilů stále více času. Nějaký čas strávený off-line je postaví před nové výzvy. Budou muset zvednout oči od obrazovky, nahradit emoji ikony opravdovým úsměvem, baterky dobít spánkem a dobrým jídlem, nejnovější drby si přečíst na táborové nástěnce a místo sbírání liků sbírat nové kamády. Na naše tábory se jezdí bez telefonů a tabletů ale zato s perem a dopisním papírem. Někteří přibalí dokonce i knihu:) Dopřejte dětem pár dní dní bez telefonu, internetu a umožněte jim být tady a teď.

6 běhů během celého léta

Letní tábory na koních mají každoročně několik běhů, každý běh má své téma a hlavní moto, kterému se podřizuje i program. Můžete tedy pro své děti zvolit běh, který nejvíce bude vyhovovat tomu, co je baví. Doprovodný program, včetně koní se opakuje na každém běhu. Liší se ale táborové hry a další programy, které pro děti připravují vedoucí. Můžete tak jet na tábor i víckrát a pokaždé se těšit na nové zážitky:)

Nekupujte zajíce v pytli

Ranč v údolí nabízí akce pro děti i rodiče po celý rok. Po domluvě si tak můžete přijet prohlédnout areál, seznámit se s koníky i majitely a ověřit si, zda se u nás bude vašim dětem líbit. Díky velké nabídce akcí je možné si vyzkoušet také pobyt na jeden den ( Sobota na koních) , na celý víkend (Víkend na koních) nebo si jen můžete užít společnou vyjížďku (Vyjížďky na koních) . Děti se tak nemusí obávat neznámého prostředí a v létě již pojedou na tábor bez obav:)

Co všechno na táboře zažijete?

Co děti čeká?

Velmi bohatý a akční doprovodný program je součástí každého běhu.

Rodeo býk na Ranči v údolí
Rodeo býk na Ranči v údolí

Na Ranči v údolí děti  čeká nejen zajímavý program na koních, ale také další nevšední zážitky jako je jízda na terénních čtyřkolkách, paintball, jízda na paddleboardech, sokolnické vystoupení, westernová show a mnoho dalšího. O tom jak je náš program pestrý se můžete přesvědčit ve fotogalerii z letních táborů předchozích let.Letos bude opět z čeho vybírat!

 


Rádi byste měli přehled o tom, jak se vašim dětem na táboře daří, co dnes dělali, jak jim to šlo v koňském sedle nebo na čtyřkolce, jaké si našli kamarády? Díky naším sociálním sítím máte možnost každý den nahlédnout do táborového života. Veškeré dění v táboře v průběhu dne fotíme a tyto fotky pak každý vyvěšujeme na Facebook i Instagram. Na tábory můžete také posílat  svým ratolestem vzkazy pomocí našeho online vzkazovníku.

Letní tábory jsou určené dětem od šesti let (poslední běh dokonce od pěti let) až do šestnácti  let.

Na Ranči v údolí se snažíme připravit  letní tábory, které naplno zaujmout dnešní táborníky, ale zachovají to nejlepší z tradice klasických táborů. Že se nám to daří, potvrzují i stále přibývající spokojení táborníci a jejich rodiče. Jejich ohlasy si můžete sami přečíst v Hodnocení na našich stránkách. Děti se k nám každoročně s nadšením vracejí, protože se jim celý pobyt věnujeme a tábor je baví. Mnohé z nich si rády zopakují kromě letního tábora pobyt u nás i na jarní nebo podzimní prázdniny.

Areál tábora

Rekreační areál Ranč v údolí se nachází na Plzeňsku v překrásném údolí řeky Mže. Areál je na samotě, daleko od civilizace. V okolí je tak dost možností pro hry v lese i vyjížďky na koních.

Děti jsou ubytovány podle věku, čím mladší děti, tím vyšší komfort ; ) Nejmladší děti jsou tak na pokojích ve zděné budově, kde mají na patře i toaletu a koupelnu. Na stejném patře jsou ubytovaní i jejich vedoucí, aby byl zajištěn nepřetržitý dohled. Mladší děti  mají  pokoje v dřevěné budově, která je zařízená ve westernovém stylu. Starší děti jsou pak ubytované v chatkách, které postupně prochází rekonstrukcí. V roce 2022 byly zcela renovovány chatky nejstaršího oddílu.

Sociální zařízení jsou společná ve zvláštních budovách. Koupelny prošly celkovou rekonstrukci v roce 2022. 

Děti mají v na táboře k dispozici bazén, ale také řeku protékající přímo areálem. Samozřejmostí je sportovní vybení na ping pong, badminton, fotbal, volejbal, indiánský tenis, trampolína...

Areál Ranče je obýván celoročně a postupně vylepšován každý rok o kousek víc, aby se zde děti cítily co nejlépe a užily se zde ty nejlepší prázdniny:)

Rezervujte si místo na táboře

Nezávazná předběžná rezervace místa na táboře.

Provozovatel tábora:

Tomáš Hégr

Dr. Václava Kůrky 2837 Žatec 438 01

IČ: 47791446, DIČ: CZ7502262735

+420 724 224 114

info@taboriste.cz