Naše koně

Koně z Ranče v údolí

Koně chováme již od roku 2003 a stali se neodmyslitelnou součástí ranče, stejně jako všech pobytových akcí a prázdnin. V současné době je na ranči ustájeno 14 koní rozličných plemen. Máme zde anglického plnokrevníka, paint horse, fjorda a několik poníků pro nejmenší děti. Především se však soustředíme na chov paintů - strakatých westernových koní. V  současné době se nám podařilo úspěšně odchovat již několik hříbat plemene paint horse, na šesti z nich se můžete u nás na Ranči i svézt. Všichni naši koníci jsou především 100% hodní, zvyklí na děti a hluk kolem nich.

Každý kůň má svůj vlastní box, kam se každý den vrací z pastvy. Většinu času však koně tráví venku v některém ze tří výběhů, plných šťavnaté trávy a kde je v zimě vždy čeká dostatečná zásoba balíků se senem. V letních měsících chodíme s koňmi do řeky, která protéká rančem, aby si také užili vodních radovánek.

Jezdecký výcvik probíhá na travnaté jízdárně. Zde učíme novým věcem nejen koně, ale také jejich jezdce. Jízdárenský materiál (klády, kužely, barely) je samozřejmě její nedílnou součástí. Vytrvalost koní posilujeme vyjížďkami do terénu, který je opravdu různorodý. K dispozici máme desítky kilometrů cest, na nichž můžete vidět všechny krásy západních Čech. 

Každé dítě, které na ranč přijede, si najde mezi koňmi svého oblíbence, o nějž pak může pečovat. Snažíme se, aby výcvik byl co nejpestřejší, proto děti zažijí nejen klasické hodiny na jízdárně a vyjížďky do okolí, ale i napr. voltiž (cvičení na koni), horsemanship (komunikace s koněm) nebo různé trailové úlohy. Pořádáme také soutěže v různých westernových disciplínách, aby si děti vyzkoušely, co už se všechno naučily.