Vše co potřebujete o táboře vědět

Důležité informace

Vše důležité o našich táborech, co potřebujete vědět, najdete v těchto FAQ 

Co vše je zahrnuto v ceně?

  • ubytování ve čtyřlůžkových chatkách (pro menší děti v pokojích ve zděné budově s vlastním WC a sprchou) a ve westernovém hotýlku
  • stravování 5x denně + zajištění pitného režimu
  • veškerý doprovodný program (každodenní výcvikový program na koních, zapůjčení jezdeckého vybavení, výlety a nadstandardní program, hostina a jarmark, atd. - viz. Co Vás čeká)
  • dopravu z uvedených míst do tábora a zpět
  • Děti na našich táborech nemusí již za nic doplácet. Snad pouze pokud mají chuť na zmrzlinu nebo čokoládu. :-)

Jak mohu tábor zaplatit?

Tábor lze uhradit nejlépe převodem z účtu, případně složenkou, kterou vám na vyžádání rádi zašleme

Platbu je nutné uskutečnit obratem po obdržení tištěné přihlášky. Teprve po zaplacení je místo na táboře pevně zarezervováno.

Číslo účtu: 189388001/5500

Variabilní symbol: číslo přihlášky vašeho dítěte

V případě potřeby Vám rádi vystavíme fakturu pro zaměstnavatele. K tomuto je nutné vyplnit formulář "Žádost o vystavení faktury", který být musí řádně vyplněn a zaslán spolu se závaznou přihláškou. Rádi Vám na požádání vystavíme potvrzení o zaplacení pro Vašeho zaměstnavatele. Tábor lze uhradit nejlépe převodem z účtu, případně složenkou, kterou vám na vyžádání rádi zašleme

Platbu je nutné uskutečnit obratem po obdržení tištěné přihlášky. Teprve po zaplacení je místo na táboře pevně zarezervováno.


Chci na tábor využít příspěvek zaměstnavatele, jak mám postupovat?

V případě potřeby Vám rádi vystavíme fakturu pro zaměstnavatele. K tomuto je nutné vyplnit formulář "Žádost o vystavení faktury", který musí být řádně vyplněn a zaslán spolu se závaznou přihláškou. Vše ostatní již vyřídíme sami s vaším zaměstnavatelem.

 Naše fakturační údaje: Tomáš Hégr, Dr.V.Kůrky 2837, 438 01 Žatec, IČ: 47791446, DIČ: CZ7502262735

Odkud a kdy se na tábor odjíždí

Odjezd na tábor - sobota

Žatec ...............09.00 ...... nádraží Žatec Západ
Jesenická křižovatka .......09.30 ...... za benzinou KM-Prona
Plasy ...............10.20 ...... od nákupního střediska (velké parkoviště)
Plzeň ...............11.00 ...... parkoviště na nám. Emila Škody
Stříbro .............12.00 ...... z autobusového nádraží

Při předávání dítěte u autobusu budete potřebovat vyplněný Nástupní list (je součástí přihlášky, kterou jste obdrželi emailem), kartičku pojišťovny dítěte a případně léky (podepsané včetně dávkování v originálním balení).

Pokud jste zvolili  variantu vlastní dopravy do areálu, prosím dostavte se mezi 11-12hod. Do tábora vede horší cesta, která ovšem při opatrném stylu jízdu sjízdná běžným osobním vozem. Volte prosím trasu přes vesničku Ostrovce, odkud je již cesta dále značena cedulemi Ranč v údolí.

Návrat z tábora - sobota

Žatec ...............17.00 ......  nádraží Žatec Západ
Jesenická křižovatka .....16.30 
Plasy ...............16.00 ......  nákupní středisko (velké parkoviště)
Plzeň ...............15.00 ......  hlavní bránou podniku Škoda (parkoviště na nám. E. Škody)
Stříbro .............14.15 ......  autobusové nádraží

Případný pozdější příjezd nebo předčasný odjezd z pobytu dohodněte prosím předem s vedením tábora.

Mám dát dítěti kapesné a v jaké výši?

Děti si během tábora nemusí již nic doplácet. Mají ovšem možnost si přímo v areálu zakoupit nanuky a drobné sladkosti. Také celodenní výlet je již plně hrazen v ceně tábora (jízdné, svačina). Během výletu budou mít děti menší rozchod, který mohou využít k nákupu zmrzliny či drobností na památku.

Doporučujeme proto děti vybavit kapesným v doporučené částce 400 Kč. Peníze se děti mohou uložit u svého vedoucího. Nejmladším děti je mají uschovány povinně a vedoucí jim je vyplácá po částech, tak aby jim vystačilo na celou dobu pobytu.

Mohou bydlet sourozenci společně, může bydlet dítě se svým kamarádem?

Ihned po příjezdu se děti ubytují do chatiček, nejmenší na pokoje na budově. Dětem předem neurčujeme, s kým mají být ubytované, ani s kým budou v oddíle. Necháme je si udělat skupinky tak, jak jim to vyhovuje a pokud to jen trochu jde, přihlédneme k jejich přání. Z hygienických důvodů nesmí bydlet společně děti opačného pohlaví. Bohužel není ani možné společně ubytovávat děti s velkým věkovým rozdílem (např. sourozence), protože by se následně v oddílu necítily dobře - máme oddíly dělené dle věku, aby oddílový vedoucí mohl připravovat hry dle jejich zdatnosti. Pokud se poté v oddíle velkých nachází někdo mladší, těžko tam pak nalézá kamarády a také má problém s připravenými hrami. Platí to samozřejmě i naopak, když je v oddíle mrňat někdo starší - pak ho hry nebaví, atd.
Pokud jede dítě na tábor "samo", nemusíte se toho bát, většina dětí si najde kamarády již v autobuse.

Kde budou děti ubytované?

Děti budou během tábora bydlet v dřevěných chatkách po čtyřech nebo v dřevěném westernovém hotýlku (pokoje po čtyřech nebo po šesti). Sociální zařízení je ve společné budově zvlášť. Celý areál je ovšem i v noci nasvícený.

Nejmenší táborníci mají vyhrazenou zděnou budovu ( pokoje po sedmi až osmi). Na každém pokoji v budově přitom s nejmenšími dětmi spí jeden vedoucí, aby byl stále někdo po ruce, když děti v noci vzbudí špatný sen nebo stesk. Velkou výhodou je také vlastní sociální zařízení přímo na patře. Malé děti tak nemusí v noci v případě potřeby bloudit po areálu.

Chatky i pokoje jsou vybaveny polštářem a přikrývkou standartního rozměru.

Je možné se na Ranč podívat ještě před táborem?

Ranč v údolí nabízí po celý rok pestrou nabídku pobytů pro děti. Je možné tak přijet na víkend nebo např. Velikonoce, Čarodějnice apod. Speciálně pro děti, které pojedou na letní tábor pořádáme tzv. seznamovací víkend 23.6.- 25.6.2017. Děti tak budou mít skvělou příležitost seznámit se s prostředím, koníky i vedoucím a samozřejmě s novými kamarády. Seznam všech akcí najdete na ZDE.

V případě zájmu je možné po předchozí domluvě Ranč navštívit společně s dětmi, porozhlédnout se, seznámit se s koníky a také se svézt :)

Co mám dítěti sbalit s sebou a co naopak nechat doma?

POVINNÁ VÝBAVA
U malých dětí doporučujeme sepsat seznam sbalených věcí a krátký popis pro případ pomíchání s věcmi jiných dětí. Současně doporučujeme podepsat věci, především ty cennější (bundy, spacák apod.)

- kostým k celotáborové hře
- povlečení na jedno lůžko (napínací prostěradlo, povlečení na deku a polštář)
- spací pytel + karimatka (nutné pro přespání mimo tábor)
- pláštěnka (ne softshelová bunda), gumovky! 
- pokrývka hlavy (nejlépe kšiltovka)
- batoh na výlety (středně velký)
- nerezový hrneček na pití (každé dítě má svůj z hygienických důvodů)
- baterka (popř. náhradní baterie a žárovičky)
- psací potřeby
- poštovní známky (pohledy možno zakoupit v areálu tábora)
- pytel na špinavé prádlo
- prostředky pro osobní a intimní hygienu (kartáček, pasta, šampon, mýdlo, hřeben)
- starší šátek na hru
- plavky, ručník
- sluneční brýle, popř. opalovací krém
- toaletní papír
- malé kapesné (cca 400,- Kč), dle uvážení rodičů (v areálu je možné si zakoupit sladkosti atd.)

V průběhu tábora mají účastníci možnost uložit peníze u hospodáře tábora. Provozovatel tábora neručí za ztráty neuložené hotovosti.

DOPORUČENÁ VÝBAVA
- spodní prádlo a ponožky na každý den, pro menší děti i punčocháče
- trička s krátkým a dlouhým rukávem
- teplý svetr, mikina, rolák
- dlouhé a krátké kalhoty
- teplá košile
- teplejší bunda
- tepláková souprava, něco na spaní
- sportovní obuv (kvalitní a pevná - zabrání výronům)
- turistická obuv, letní vzdušná obuv (sandále)
- repelent (proti klíšťatům)
- utěrka pro vlastní potřebu
- šicí potřeby
- papírové kapesníky


Množství a další věci podle vašeho vlastního uvážení a potřeb dětí. Velmi doporučujeme malým dětem věci podepsat či viditelně označit. Pro lepší přepravu doporučujeme umístit věci spíše do kufru než do neskladných batohů a tašek. Navíc dejte dítěti přiměřeně velký batoh na výlety.

Pokud vaše dítě hraje na nějaký hudební nástroj, který je lehce přepravitelný, ať si ho vezme s sebou, pomůže nám tak zpříjemnit atmosféru táborových ohňů.

Vybavení dítěte na tábor s ohledem na pobyt v přírodě. Doporučujeme využít především starší oděvy a počítat s případnou možností jejich poničení. Obuv, kterou si dítě na tábor přiveze, by měla být pohodlná, doporučujeme nevybavovat dítě novou obuví (především turistickou) a před odjezdem na tábor překontrolovat, zda velikost obuvi odpovídá potřebám dítěte.

CO URČITĚ NEBRAT

- mobilní telefony (jsou hrubým porušením řádu tábora)
- Mp3, iPOD, elektronické hry
- drahé oblečení a cenné předměty, velké peněžní částky

Všechny tyto věci jen na vlastní nebezpečí odcizení nebo ztráty. Za uvedené předměty nemůžeme nést zodpovědnost.


Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Obraťte se na nás na tel: 724 224 114 nebo pomocí tohoto formuláře. Rádi vám s vašimi dotazy k táboru pomůžeme.