5.běh: 24.-31.8.2024

Letní tábor pro mladší děti

Téma: Wednesday


cena: 7990 Kč 


Ideální jako první tábor

Týdenní zážitkový letní tábor je svou délkou i tématem vhodný především pro mladší a začínající táborníky, určen je tak dětem od 6 do 13 let. Dětem se po celou dobu pobytu věnují zkušení vedoucí, kteří pro vaše děti právě připravují pestrý a opravdu bohatý program. Na stýskání ani nudu, tak nebudou mít malí táborníci čas:)   

Akční program

Letní tábory na Ranči v údolí mají vždy nabitý program plný zábavy a to od rána až do večerky. Dopoledne mají děti blok tří programů, na kterých se postupně všechny prostřídají. Jednou z těchto aktivit je vždy jízda na koni a to buď na jízdárně nebo venku po lesních cestách. Odpoledne si poměříme síly v rámci celého tábora v etapové hře podle tématu každého turnusu. Při dobrém počasí také využíváme bazén i řeku. Svezení na paddleboardech patří k oblíbeným aktivitám v parném dni. Po večeři je vždy zajímavý večerní program ( diskotéky, talentová show, herní večer nebo večerní hra). To ale není zdaleka vše. Během tábora na děti čeká např. offroadový den, střelecký den, bumper ball i paintballová bitva:)

Veškerý program je v ceně, nic nedoplácíte. Během tábora si všechny děti budou mít možnost vyzkoušet všechny nabízené aktivity.

Naše letní tábory připravujeme tak, aby si děti užily atraktivní program, ale také se něčemu přiučily. Při plánování her a aktivit využíváme metod zážitkové pedagogiky, tedy učení se prožitkem. Děti tak kromě zábavy získají i nové dovednosti, posílí si sebedůvěru, férové chování a samostatnost.

Zvýšená péče o nejmenší

Nejmladší děti jsou ubytovány ve zděné budově, kde mají na patře k dispozici toaletu a sprchu. V noci tak nemusí opouštět budovu. Na patře jsou s nimi také ubytování jejich vedoucí, jsou tedy dětem k dipozici "ve dne v noci". Noční stýskání nebo nevolnosti tak mohou být řešeny okamžitě. Nejmladší děti také mají na oddíl více vedoucích než jejich starší kamarádi. Pomohou malým táborníkům s vhodným oblečením, přečtou dopis od maminky, najdou zatoulaného plyšáka a najdou si čas i na večerní pohádku. Zároveň ale povedou vaše nejmenší k určité samostatnosti, odpovědnosti za své věci a hlavně k tolerantnímu a přátelskému přístupu k ostatním táborníkům. I přes veškerou snahu však nemohou vedoucí dětem nahrazovat péči rodičů. Je proto nezbytné, aby na tábor jelo dítě již se základními hygienickými návyky a a s určitou mírou samostatnosti (bez nočního počůrávání, schopno se samo obsloužit na toaletě, umýt se, měnit si spodní prádlo, děvčata aspoň trochu se učesat apod;)

Chcete vědět víc?

Ubytování, stravování, doprava, doporučený seznam věcí, možnosti platby a další informace k organizaci našich letních táborů najdete v Důležitých informacích.

Program na letní tábor pro nejmenší 

Na programu léta 2024 již pilně pracujeme a stále doplňujeme nové aktivity

Hlavní vedoucí

Ahojky, mé jméno je Nela a spolu s mým psím parťákem Berrym jedu jako hlavní vedoucí na 5. běh. Na tábory jezdím s radostí od základní školy. Vždy jsem se těšila na nová dobrodružství, přátelství, zkušenosti, ale hlavně zážitky. Na Ranč jsem poprvé vyrazila před 7 lety pouze na pár dní a ihned jsem si to místo zamilovala! Od té doby se každý rok ráda vracím a letos již po druhé jako hlavní vedoucí. Když mám volno od práce, věnuji svůj čas škole a mému úžasnému parťákovi Berrymu. Také ráda sportuji a peču dorty. S Berrym pravidelně chodíme na skupinové tréninky, cvičíme agility a také doma trénujeme různé triky. Těším se poslední týden v srpnu, kdy si společně užijeme týden plný dobrodružství a srandy.

Medailonky další vedoucích i aktuální informace z příprav 5.běhu najdete na Facebookové skupině.

Rezervujte si místo na 5.běhu 2024