Jak porozumět koním

Víkendový seminář pro děti a mláděž

Termín: 12.-14.11.2021

Cena: 1700 Kč

Koně jsou člověku partnerem již tisíce let, je ovšem také člověk koni tím správným partnerem? Naučili jsme se vnímat potřeby koní nebo je pouze využíváme ve svůj prospěch? Jak vypadá moderní chov respektující welfare (životní pohodu) koní?

Pro ty, které zajímají otázky na tyto odpovědi, jsme připravili víkendový seminář pro děti a mládež o chování koní v jejich přirozeném prostředí, o způsobu ustájení a chovu koní, který respektuje jejich přirozené potřeby a také o porozumění mezi koněm a jeho chovatelem. Na programu bude interaktivní výuka, praktické ukázky přirozené komunikace, ale i etologické pozorování na pastvě, vyjížďka na koních i péče o stáje. Seminář je inspirován prací Jany Javorské: Výukový program o koních určený pro členy jezdeckých kroužků z roku 2014.

Pro rodiče: Během víkendů na Ranči v údolí tráví děti většinu času s koňmi. Každý den se začíná ve stáji, kde se nejdříve postaráme o naše čtyřnohé kamarády a pak se vydáme do tepla klubovny na snídani. Po snídani jsou na řadě první vyjížďky či trénink v jízdárně. Po dobrém obědě a krátkém odpočinku se opět vyhoupneme do sedel a vyrážíme ven. Ve večerních hodinách se koníkům odměníme za dnešní svezení přípravou jejich boxů a důkladným hřebelcováním a čištěním kopyt. Následuje večeře a společná zábava na klubovně.

Pokud je to jen trochu možné, celý den pro vás vždy dokumentujeme pomocí fotografií, které můžete v průběhu celé akce sledovat na našich Facebookových stránkách


Cena zahrnuje:
ubytování ve zděné budově, plná penze (jídlo 5x denně včetně pitného režimu), min. 1x denně vyjížďka do přírody nebo westernový trénink (většinou každé dítě během víkendu absolvuje 3 jezdecké lekce) a doprovodný program (dětem se staráme o zábavu i ve chvílích, kdy nesedí na koních:). Z každého víkendu pořizujeme množství fotografií, které máte možnost vidět a stáhnout si z našich Facebookových stránek.

Cena nezahrnuje náklady na dopravu na akci a zpět

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.