Prázdniny plné zážitků

Letní tábory na Ranči v údolí

Chcete vašim dětem dopřát výjimečné prázdniny plné akce na letních táborech? Hledáte pro ně tábory, kde se budou nejen skvěle bavit, ale také se naučí samostatnosti a fairplay? Tábor, kde podporují týmového ducha, ale nazapomínají  na individuální přístup, jsou pro každou srandu, ale bezpečnost je na prvním místě? Tábor, kde si prohloubí vztah ke zvířatům a přírodě? Moderní tábor plný aktivit, ale neopomínající na osvědčenou táborovou klasiku? Letní tábory na Ranči v údolí pro léto 2023 jsou pro vaše děti tou nejlepší volbou.


Letní tábory 2023 začnou již za:


Pestrý program na každý den

Již přes 23 let na Ranči v údolí čeká na táborníky opravdu nabité léto. Program na našich táborech je postaven, tak aby na nudu a stýskání nebyl prostor. Každý den se děti potrénují v jízdě na koních, nemůže chybět etapová hra, tábornické dovednosti apod. Součástí tábora je také péče o koně, čištění, koupání, příprava stájí... Navíc je ovšem každý den obohacen dalšími skvělými aktivitami. V létě 2022 si děti vyzkoušely např. : rodeo býkaterénní čtyřkoly, paintball, paddleboardy, táborové diskotéky, přespání pod širákem, bojovky, večerní představení...Program na  letní prázdniny 2023 pro vás již plánujeme a věřte, že nudit se na našich táborech nebude jistě ani toto léto:D

Veškerý program je v ceně, nic nedoplácíte. Během tábora si všechny děti budou mít možnost vyzkoušet všechny nabízené aktivity. Ani nejmenší děti nebudou vynechány, aktivity jsou přizpůsobeny tak, aby je zvládli podle svých možností i ti nejmenší.

V létě 2023 si můžete vybírat ze 14 denních i týdenních termínu. Nově máme v nabídce také speciální turnus pro teenagery, mladším dětem je naopak určen 6.běh našeho tábora.

Letní tábory 2023

Prázdniny na Ranči

Areál tábora se nachází v krásné přírodě a je plný zvířátek. Kromě 14 koní tu na děti čekají také oslíci, desítky oveček, leguán,včely, sova, želva, krajta královská, kočky i psi. Děti si vyzkouší jejich krmení, čištění a dozví se o nich i pár zajímavostí.

Co je zahrnuto v ceně?

  • ubytování ve čtyřlůžkových chatkách (pro menší děti v pokojích ve zděné budově s vlastním WC a sprchou) a ve westernovém hotýlku
  • stravování 5x denně + zajištění pitného režimu (možno doobjednat bezlepkovou nebo bezlaktózovou dietu)
  • veškerý doprovodný program (každodenní výcvikový program na koních, zapůjčení jezdeckého vybavení,  doprovodný program ( čtyřkolky, paintball, rodeo býk, bubnování apod), záverečný  jarmark, atd. - viz. Co Vás čeká)
  • Děti na našich táborech nemusí již za nic doplácet. Po obědě ale mají možnost si zakoupit zmrzlinu, mlsku nebo táborový suvenýr v našem bufetu.

Organizační informace k táborům ( platbu, odjezdy, co s sebou, ubytování apod.) najdete v Rodičovské příručce, kterou po přihlášení obdržíte do emailu, případně také v Důležitých informacích

Bezpečné a vstřícné prostředí

Spolupracujeme s ověřenými vedoucími, kteří většinou prošli naším táborem jako děti a řadu z nich tak známe "od malička" :) Všichni prochází školením i rychlokurzem první pomoci. Bezpečnost  vašich dětí je pro nás na prvním místě. 

Klademe důraz na zdravé vztahy v oddílech. Netolerujeme agresivní chování ani vulgární mluvu u dětí, vedoucích ani u personálu. Týmová spolupráce, fairplay a individuální přístup, to je naše cesta. Na táboře se sejde max. 120 dětí, nejedná se tak o masový anonymní tábor, kde se snadno přehlédnou individuální potřeby dítěte. 

Přesto prosím mějte na paměti, že každý pobyt bez rodičů vyžaduje od dětí určitou míru samostatnosti a připravenosti. Děti by měly zvládat základní hygienické návyky, včetně pravidelné výměny spodního prádla, osobní hygieny apod. Vedoucí na děti samozřejmě dohlíží, ale každodenní péči maminky ani při nejlepší vůli zcela nahradit nedokážou;)

Jsme rodinný podnik a na všechny naše tábory aktivně dohlížíme. Majitel a organizátor tábora Tomáš Hégr bydlí přímo v areálu a dohlíží tak osobně každý den na hladký průběh táborů. 

Organizační informace k táborům ( platbu, odjezdy, co s sebou)  najdete v přihlášce. kterou po přihlášení obdržíte do emailu nebo v Důležitých informacích

Digitální detox

Děti tráví běhěm školního roku u počítačů a mobilů stále více času. Nějaký čas strávený off-line je postaví před nové výzvy. Budou muset zvednout oči od obrazovky, nahradit emoji ikony opravdovým úsměvem, baterky dobít spánkem a dobrým jídlem, nejnovější drby si přečíst na táborové nástěnce a místo sbírání liků sbírat nové kamády. Na naše tábory se jezdí bez telefonů a tabletů ale zato s perem a dopisním papírem. Někteří přibalí dokonce i knihu:) Dopřejte dětem pár dní dní bez telefonu, internetu a umožněte jim být tady a teď.

6 běhů během celého léta

Letní tábory na koních mají každoročně několik běhů, každý běh má své téma a hlavní moto, kterému se podřizuje i program. Můžete tedy pro své děti zvolit běh, který nejvíce bude vyhovovat tomu, co je baví. Doprovodný program, včetně koní se opakuje na každém běhu. Liší se ale táborové hry a další programy, které pro děti připravují vedoucí. Můžete tak jet na tábor i víckrát a pokaždé se těšit na nové zážitky:)

Nekupujte zajíce v pytli

Ranč v údolí nabízí akce pro děti i rodiče po celý rok. Po domluvě si tak můžete přijet prohlédnout areál, seznámit se s koníky i majitely a ověřit si, zda se u nás bude vašim dětem líbit. Díky velké nabídce akcí je možné si vyzkoušet také pobyt na jeden den ( Sobota na koních) , na celý víkend (Víkend na koních) nebo si jen můžete užít společnou vyjížďku (Vyjížďky na koních) . Děti se tak nemusí obávat neznámého prostředí a v létě již pojedou na tábor bez obav:)

Co všechno na táboře zažijete?

Co děti čeká?

Velmi bohatý a akční doprovodný program je součástí každého běhu.

Rodeo býk na Ranči v údolí
Rodeo býk na Ranči v údolí

Na Ranči v údolí děti  čeká nejen zajímavý program na koních, ale také další nevšední zážitky jako je jízda na terénních čtyřkolkách, paintball, jízda na paddleboardech, střelba z nerf zbraní a mnoho dalšího. O tom jak je náš program pestrý se můžete přesvědčit ve fotogalerii z letních táborů předchozích let.Letos bude opět z čeho vybírat!

 


Rádi byste měli přehled o tom, jak se vašim dětem na táboře daří, co dnes dělali, jak jim to šlo v koňském sedle nebo na čtyřkolce, jaké si našli kamarády? Díky naší jedinečné službě Ranč On-line máte možnost každý den nahlédnout do táborového života. Veškeré dění v táboře v průběhu dne fotíme a tyto fotky pak každý vyvěšujeme na stránky. Na tábory můžete také posílat  svým ratolestem vzkazy pomocí našeho online vzkazovníku.

Letní tábory jsou určené dětem od šesti let (poslední běh dokonce od pěti let) až do šestnácti  let.

Na Ranči v údolí se snažíme připravit  letní tábory, které naplno zaujmout dnešní táborníky, ale zachovají to nejlepší z tradice klasických táborů. Že se nám to daří, potvrzují i stále přibývající spokojení táborníci a jejich rodiče. Jejich ohlasy si můžete sami přečíst v Hodnocení na našich stránkách. Děti se k nám každoročně s nadšením vracejí, protože se jim celý pobyt věnujeme a tábor je baví. Mnohé z nich si rády zopakují kromě letního tábora pobyt u nás i na jarní nebo podzimní prázdniny.

Areál tábora

Rekreační areál Ranč v údolí se nachází na Plzeňsku v překrásném údolí řeky Mže. Areál je na samotě, daleko od civilizace. V okolí je tak dost možností pro hry v lese i vyjížďky na koních.

Děti jsou ubytovány podle věku, čím mladší děti, tím vyšší komfort ; ) Nejmladší děti jsou tak na pokojích ve zděné budově, kde mají na patře i toaletu a koupelnu. Na stejném patře jsou ubytovaní i jejich vedoucí, aby byl zajištěn nepřetržitý dohled. Mladší děti  mají  pokoje v dřevěné budově, která je zařízená ve westernovém stylu. Starší děti jsou pak ubytované v chatkách, které postupně prochází rekonstrukcí. V roce 2022 byly zcela renovovány chatky nejstaršího oddílu.

Sociální zařízení jsou společná ve zvláštních budovách. Koupelny prošly celkovou rekonstrukci v roce 2022. 

Děti mají v na táboře k dispozici bazén, ale také řeku protékající přímo areálem. Samozřejmostí je sportovní vybení na ping pong, badminton, fotbal, volejbal, indiánský tenis, trampolína...

Areál Ranče je obýván celoročně a postupně vylepšován každý rok o kousek víc, aby se zde děti cítily co nejlépe a užily se zde ty nejlepší prázdniny:)

Rezervujte si místo na táboře

Předběžná nezávazná rezervace. Závazné přihlášky pro potvrzení rezervace budou na základě této poptávky zasílany do konce roku 2022.